Makaleler
> Makaleler > Güvenli Bir Şekilde Torrent Nasıl İndirilir

Güvenli Bir Şekilde Torrent Nasıl İndirilir

21 Ara 2017Admin

 Torent istemcileri, Torent dosyalarını indirmek için kullanılır. Uzun yıllardır kullanılmasına rağmen, çoğu kullanıcı hala torenti güvenli bir şekilde nasıl yükleyebileceğini bilmemektedir. BitTorrent, µTorrent, Transmission gibi Torent istemcileri kullanıcılara Torent dosyalarını yüksek hızda dosya yükleme ve paylaşma seçeneği sunarlar. Torentin en büyük dezavantajı, yapılan işlemler esnasında ip adresinin diğer kullanıcılara açık olmasıdır.

 Neden Önemlidir?

Torent ile indirilen dosyalar genelde telif haklarını ihlal ettiği için, Torent kullanıcıları bu programı kullandıklarını pek açıklamak istemezler. Torenti gizli bir şekilde indirmek istemelerinin 3 ana nedeni şunlardır:

1. Paylaşılan dosyaların telif hakkı ihlali yapması

2. ISS’ler Torent kullanılmasını pek istemezler. Çünkü bağlantılarının bant genişliğini azaltmaktadır. Bu gibi durumlarda kullanıcıya kısıtlama bile getirebilirler.

3. Kişisel bilgilerin gizliliği açısından çok önemlidir. İp adresinin paylaşılması, çeşitli güvenlik sorunları doğurabilir.

  Torrent aktivitelerini anonim tutmak için çeşitli yöntemler vardır. Bunların herbirinin farklı avantajları ve dezavantajları vardır. Bu yöntemlerin avantajlaarına ve dezavantajlarına şöyle bir bakalım.

VPN Sağlayıcıları

 Torent kullanırken VPN ile bağlantı kurmak, bağlantı hızında hiçbir farklılık yaratmaz ve ip adresinizi gizleyerek indirme işlemlerinizi yapabilirsiniz. VPN servis sağlayıcılarının çoğu log kaydı tutmaz ve ip adresinizi gizler. Torent destekli bir VPN servis sağlayıcısı seçerseniz, güvenli bir şekilde Torent kullanabilirsiniz. Bu hizmeti sunan tüm VPN servis sağlayıcıları ücretlidir.

 Seedbox sağlayıcıları

Seedbox sağlayıcısı, veri merkezinde bulunan ve 1250 MB / s’ye kadar yüksek hızda dosya indirmenize izin veren uzak sunucudur. Torent dosyalarınızı indirmek ve muhafaza etmek için Seedbox sağlayıcısı kullanabilirsiniz. Böylece, ISS kısıtlamalarını da aşmış olursunuz.

 Proxy-Sunucu

 Proxy sunucularını kullanarak güvenli ve gizli bir şekilde Torent kullanımı yapabilirsiniz. Böylece ip adresiniz, Proxy sunucusunun ip adresi ile yer değiştirir. Bu yöntem, Torent işlemleri için en uygun yollardan biridir.

 Usenet

Usenet sağlayıcısı, Internet’ten dosya yükleyebilmenizi ve kullanıcının ip adresini Usenet hizmetinin ip adresiyle değiştirebilmenizi sağlar. Ancak, bağlantı verilerini Usenet sunucu sağlayıcısına kaydeder. Oldukça hızlı bir bağlantıya sahiptir ve Torent indirme işlemlerinizi güvenli bir şekilde yapmanızı sağlar.

En İyi 5 Vpn Servisi
 • Stars: 1Stars: 2Stars: 3Stars: 4Stars: 5
  1500+ oylama
  9.9
 • Stars: 1Stars: 2Stars: 3Stars: 4Stars: 5
  1300+ oylama
  9.8
 • Stars: 1Stars: 2Stars: 3Stars: 4Stars: 5
  700+ oylama
  8.9
 • Stars: 1Stars: 2Stars: 3Stars: 4Stars: 5
  500+ oylama
  8.5
 • Stars: 1Stars: 2Stars: 3Stars: 4Stars: 5
  700+ oylama
  8.4
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar