SSS | Türkiyede Çalışan En İyi Vpn Programları İncelemeleri

 • VPN NEDİR?
 •  

  Sanal özel ağ anlamına gelen VPN, uzaktan erişim yolu ile farklı sunucular üzerinden istenilen web sitesine erişiminizi sağlayan özel bir teknolojidir. Halk dilinde tünel olarak ta adlandırılmaktadır. VPN ile bağlandığınız bir web sitesinde sizin değil, bağlı olduğunuz VPN sunucusunun ip adresi görüntülenir. Bu durum kişisel verilerinizin gizliliğini de sağlamaktadır.

  VPN ile bağlantı sağladığınız zaman, internet hızınız da etkilenebilir. O yüzden her zaman hızlı VPN bağlantılarını tercih etmelisiniz. Veri şifrelemesi yaparak, kişisel bilgilerinizin gizliliğini koruyan VPN sunucular, her zaman tercih nedeniniz olmalıdır. İnternette hem hızlı bir şekilde gezinmek, hem de kişisel güvenliğinizi sağlamak için, her zaman güvenli VPN kullanmalısınız.

   

   

   

 • Bir VPN'ye Nasıl Bağlanırım?
 • VPN bağlantısı yapabilmeniz için her hangi bir donanıma ihtiyacınız olmaz. Satın aldığınız bir VPN servis sağlayıcısının sunucusu üzerinden online olarak bağlantı sağlayabilirsiniz. Servis sağlayıcının sunucularından birini tercih ederek, saniyeler içerisinde VPN bağlantınızı güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Bilgisayar, dizüstü bilgisayarı ya da mobil cihazlarınız ile bağlantı sağlayabilirsiniz.

  VPN sunucuları özel şifreleme yöntemi ile kişisel güvenliğinizi korur ve veri akışını kendi sunucuları üzerinden yaparlar. Güvenlik kademesini, kullanılan VPN programının ayarlarından tercihinize göre belirleyebilirsiniz. Birçok VPN yazılımı, tüm işletim sistemleri ile %100 uyumlu bir şekilde çalışır ve bağlantı hızları, ülke bazında değişkenlik gösterebilir. VPN kullanırken, bağlantı seçimini kendiniz belirleyebilmektesiniz.

  Hangi VPN’yi kullanmanız gerektiği güvenlik ve hız  gereksinimlernize göre değişir. Vpn hizmetini satın aldıktan sonra kayıt olup vpn programını cihazınıza indirebilirsiniz. Birçok Vpn sağlayıcısı kolay indirlip kurulan VPN programları sağlamaktadır.

   

   

 • Ücretlimi Ücretsiz VPN mi Kullanmalıyım?
 • VPN hizmetini ücretsiz ya da ücretli olarak alabileceğiniz birçok servis sağlayıcı bulunmaktadır. VPN seçimi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken nokta, bağlantı hızının yanı sıra, sağlamış olduğu kişisel bilgi gizliliği konusunda olanaklar olmalıdır. Kİşiler bilgilerinizin başkalarının eline geçmesi sizin için heryönden olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Veri akışının mutlaka güvenli ve güçlü bir şifreli ağ üzerinden yapılması önemlidir.

  VPN seçiminde en önemli unsur güvenliktir. Ücretsiz VPN servisleri, genel olarak PPTP protokolü üzerinden bağlantı seçeneği sunarlar. Bu durum, bazı güvenlik sorunları oluşturabilir. Çünkü PPTP protokolü, güçlü saldırılara karşı savunmasız olabilmektedir. Ancak ExpressVPN ve Purevpn gibi ücretli VPN servislerinin sunduğu L2TP protokolü ise, çok daha güvenli veri akışı sağlamakta ve koruması daha fazladır.

  Bir VPN ’in verimliliğini belirleyen en önemli etken, kullandığı protokollerdir. Ücretli ve Ücretsiz VPN servisleri aralarındaki farklar gözle görülür şekilde açıktır. Örneğin ücretli VPN servislerinde müşteri hizmetleri desteği daha hızlıdır, kullanılan protokoller daha güvenlidir, bağlantı seçenekleri ve hızları daha yüksektir. Ücretsiz VPN kullandığınız zaman, size GB bazında kota uygulanabilir. Servis sağlayıcı tarafından belirlenen kotayı aştığınız zaman, ücret ödemeniz istenilebilir.

  .

 • VPN Kullanmanın Faydaları Nelerdir?
 • 1. Gizlilik

  İnternette tam anlamı ile gizli ve anonim bir şekilde gezinmek istiyorsanız, tercihiniz mutlaka VPN olmalıdır. Çünkü ip adresinizi gizleyen Proxy servisleri, bu durumda yetersiz kalabilmektedir..

  2. Güçlendirilmiş Güvenlik

  Tam korumalı ve ek güvenlik seçenekleri ile donatılmış bir VPN ile internete bağlandığınız zaman, göndereceğiniz ya da alacağınız tüm hassas bilgileriniz koruma altında olacaktır. İnternette kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız, bir ücretli VPN servisi kullanmalısınız.

  3. Sınırsız Erişim

  Erişim engelli ya da yasaklı sitelere, dünyanın her yerinden ve istediğiniz mobil cihazdan anında bağlanabilirsiniz. Favori web sitelerinize erişim sağlayabilmeniz için, tek tercihiniz mutlaka hızlı ve güvenli bir VPN servisi olmalıdır.